Rafter - budowa domów Wrocław


Wybraliśmy technologię kanadyjską
inaczej lekki szkielet  drewniany 
ponieważ jest to szczególna technologia 
dzięki której powstają  nowoczesne i zdrowe domy.

Nasze konstrukcje montujemy od podstaw na placu budowy na wcześniej przygotowanym fundamencie w którym uprzednio montujemy specjalne stalowe kotwy.
Dobieramy tarcicę odpowiedniej jakości suszoną komorowo i struganą czterostronnie Nie używamy środków chemicznych do ochrony drewna, zabezpieczeniem przed owadami i pleśnią jest komorowe suszenie drewna w wysokiej temperaturze.

Tarcica jest starannie wyselekcjonowana i spełnia wymagania stawiane przez normy budowlane. Tarcicę na nasze budowy zamawiamy w firmie DAGMAHOLZ.
Elementy konstrukcji, belki i słupy łączymy ze sobą za pomocą gwoździ pierścieniowych wbijanych gwoździarkami pneumatycznymi co zapewnia bardzo mocne połączenie poszczególnych elementów konstrukcji. Bezwzględnie stosujemy się do rygorów technologii kanadyjskiej gdzie dokładnie określono ilość, długość oraz rodzaj gwoździ w określonych rozwiązaniach połączeń konstrukcyjnych.
Dla zapewnienia najwyższej wytrzymałości stosujemy dodatkowe specjalistyczne łączniki firmy SIMPSON. Sztywność konstrukcji zapewnia poszycie konstrukcyjne, które wykonujemy z płyt MFP firmy PFLEIDERER. Jest to innowacyjny materiał drzewny. Posiada wysoka wytrzymałość a w jego skład wchodzą również wióry pochodzące z recyklingu.

Stosujemy rozwiązania konstrukcyjne pozwalające na zwiększenie warstwy izolacyjnej ścian zewnętrznych oraz dachu, dzięki czemu w naszych konstrukcjach ograniczyliśmy do minimum występowanie mostków termicznych co gwarantuje niskie koszty ogrzewania domu.
Nasze domy są suche i odporne na zawilgocenie dzięki temu, że stosujemy paroizolację od wewnątrz i wiatroizolację na zewnątrz ścian budynku. Paroizolacja zabezpiecza ściany przed wilgocią.
Wiatroizolacja pozwala na wydostanie się wilgoci z wnętrza ściany na zewnątrz, ale również zabezpiecza ściany przed infiltracją powietrza oraz wodą która może dostać się przez powłokę elewacji.


W naszych domach montujemy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła tzw. rekuperator, co pozwala zmniejszyć koszt ogrzewania budynku, usuwa nadmiar wilgoci oraz zapewnia zdrowy mikroklimat i świeże powietrze. Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty firmy Rafter z Wrocławia. Obsługujemy zarówno Dolny Śląsk, jak i inne regiony naszego kraju. Zapraszamy do współpracy.

 

o firmie | technologia | realizacje | kontakt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RAFTER budownictwo, drewniane domy szkieletowe. Wszystkie prawa zastrzeżone. © RAFTER 2012. Design: MoJaGRAFIKA.pl